Nehéz helyzetből várhatta a Kaposvár elleni idegenbeli bajnokit a Szedeák, hiszen összesen öt játékosunk nem volt bevethető különböző sérülések miatt. Bognár Kristóf, Wesley Person, Milics Sztarovlah és Kerpel-Fronius Balázs sem tudta vállalni a játékot, Szatmári Zsombor pedig a szezon eleje óta nem bevethető – így összesen 9 játékos maradt.
Desmond Washington büntetői nyitották a meccset, amelyet jól is kezdett a Szedeák: 9–8-nál először vezettek a hazaiak, de Balogh triplájával visszavették a vezetést a vendégek. Az első negyed végén Filipovics és Mayer is megkapta a harmadik hibáját, ám csak a negyedet záró büntetők után vezettek a hazaiak, 23-21. A folytatásban Washington betörése után már öt ponttal is ment a Szedeák, jól működött a védekezés: 29–34-nél kértek időt a hazaiak. Húsz perc után pedig két ponttal vezetett a Szedeák.
A szünet után is megmaradt a küzdőszellem, és bár nem a védekezésről szólt a meccs, mindig volt válasz a hazai akciókra, így harmadik negyed közepén is négy ponttal mentek még a vendégek. 62–62 után Aris dobhatott egy büntetőt Washington technikai faultja után, majd a somogyiak irányítója egy triplát is beszórt, így négypontos hátrányból indult az utolsó tíz perc.
A jóval bővebb rotációs lehetőséggel dolgozó hazaiak a negyedik negyed elején Hughes vezérletével léptek el, a Kaposvár centere mindkét palánk alatt aktív volt. A frissebb Kaposvár gyorsan eldöntötte a meccset, a végjáték már nem lett szoros – végül 89–74-re nyertek a hazaiak, de ilyen előjelek után is három negyeden át teljesen egyenrangú ellenfél volt a Szeged.
A válogatott világbajnoki selejtezője miatt legközelebb november 18-án lép pályára a Szeged, amikor is a Sopron lesz majd az ellenfél az újszegedi sportcsarnokban.
Kaposvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 89–74 (23–21, 18–22, 27–21, 21–10)
Tippmix NB I./A csoport, 6. forduló. Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1000 néző. Vezette: Földházi, Györfy, Lengyel.
Kaposvár: ARIS 23/12, Paár 4, Griffin 15/9, Gabric 14, HUGHES 13. Csere: Bogdán 10/3, Krnjajszki 10/3, Hendlein, Halmai. Vezetőedző: Ivan Rudez.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 25/6, Polányi 8/3, Kovács, Mayer 6, ROBERSON 19. Csere: Filipovics 2, Balogh 14/6, Csornai, Bella. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kipontozódott: Polányi (32.).
Simándi Árpád: – Harminc percen át jól teljesítettünk, bár nehéz úgy játszani, hogy ennyi a sérültünk. Öt felnőtt- és négy U23-as játékosunk volt, rájuk is nagyon büszkék vagyunk. A negyedik negyed elején kicsit megzavarodtunk, pár eladott labda miatt kinyílt az olló, onnan már nem tudtunk visszajönni. A terv az volt, hogy próbáljuk minél közelebb maradni, és ha úgy alakul, akkor a végén megragadjuk a lehetőséget. Mindentől függetlenül dicséret illeti a játékosokat. Most az a legfontosabb, hogy a sérültjeink meggyógyuljanak és újra teljes csapattal tudjunk dolgozni. Gratulálok a Kaposvárnak és további sok sikert kívánok nekik!