Közgyűlés

Eladná Szeged város a dorozsmai nudista strandot

Gazdaság Helyi hírek Ország

Eladhatja Szeged a kiskundorozsmai naturista strand és kemping területét, ha a pénteki közgyűlés elfogadja az előterjesztést.

Kovács Tamás alpolgármester a Rádió 88-nak elmondta, a Szegedi Sport és Fürdők Kft. még 2004 novemberében kötött bérleti szerződést az érintett önkormányzati tulajdonú területre és ingatlanra, amely idén szeptember végén lejárt. Az alpolgármester szerint az lenne a leggazdaságosabb, ha eladnák a területet.

Az ingatlanok közgyűlési döntést igénylő kérdései között tárgyalja december 16-án a szegedi közgyűlés a naturista strand területének eladását. Az alpolgármester előterjesztésében az szerepel, hogy a terület a hasznosításának leggazdaságosabb módja az értékesítés lenne. A Limit értékbecslése szerint 137,6 millió forintot ér az ingatlan.

Fontos, hogy a vízfelület is bérbe veheti a nyertes, ám a megvásárolt területen nem “csinálhat” konkurenciát a Sziksósfürdő Strand és Kempingnek. Vagyis  sima fürdőként és kempingként nem lehetne hasznosítani, csak akkor, ha maradna mindkettő naturista.

A tóparti, 5 hektáros, parkosított terület jellemzően május elejétől szeptember közepéig tart nyitva, a kempingben árammal ellátott sátor- és lakókocsi helyekkel, bérelhető lakókocsikkal és faházakkal.