Férfi kézilabda NB I – Könnyedén nyert az ETO ellen a Szeged

Sport

Az OTP Bank-Pick Szeged 38-29-re győzött saját közönsége előtt az ETO University HT ellen a férfi kézilabda NB I szombati első találkozóján.

Noha a vendég győri együttes újonc, mégis a második helyezett fogadta a harmadikat, amely ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott, így szerzett kettővel kevesebb pontot ezt megelőzően. Az első 13 perc szorosan is alakult (8-8), ezt követően viszont a házigazda egy 4-0-s sorozattal ellépett, a szünetben pedig már hat gól volt a szegedi előny.

A második félidőben csak az volt a kérdés, a végén meglesz-e a tízgólos hazai siker, végül kilenc találattal kerekedett felül a vendéglátó.

Mikler Roland 14 védéssel, Mario Sostaric hibátlan lövő teljesítménnyel, kilenc góllal járult hozzá a szegedi sikerhez.