A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának delegációja 2024. október 24-28. között Kínába látogatott, hogy kutatási, mobilitási, tudományos együttműködést alakítson ki.
A szegedi mérnökképzés hazai képzési tevékenysége mellett kiemelkedő figyelmet fordít a nemzetközi kapcsolatépítésére is. Az SZTE Mérnöki Karnak jelenleg is vannak külföldi alap- és mesterszakos, valamint doktori hallgatói. A kar oktatói rendszeresen vesznek részt külföldi konferenciákon, vezetői pedig a kutatási együttműködések és a hallgatói mobilitás bővítése érdekében más felsőoktatási intézményekkel folytatnak tárgyalásokat.
Legutóbb az SZTE Mérnöki Kar delegációja Kínában járt, ahol a látogatás első célpontja a 2024. október 26-án megrendezett „The 9th International Conference on Sports and Health, and PAAH Journal Quality Development Colloquium” volt. A 9. Nemzetközi Sport és Egészség Konferencián a Szegedi Tudományegyetem képviseletében Prof. Dr. Sárosi József dékán és Prof. Dr. Bíró István egyetemi tanár is előadást tartott az eseményen.
A konferencia lehetőséget nyújtott arra, hogy a szegedi oktatók bemutassák a kar kutatási eredményeit és új nemzetközi kapcsolatokat építsenek ki. A résztvevők Új-Zéland, Skócia, Magyarország, Csehország, Horvátország, Franciaország, Kína, Thaiföld, Dél-Korea térségéből érkeztek.
A látogatás egyik fő célja az volt, hogy újabb doktoranduszokat vonzzanak az SZTE Mérnöki Karára. A tervek szerint a kínai partnerekkel közösen indítják el a toborzási folyamatot. – A hallgatók jelentkeztetése decemberben már megindul, és az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskolájában kezdhetik meg tanulmányaikat – mondta az új hallgatók érkezéséről Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja.
Az évente megrendezett tudományos konferenciára a NingboTech University Sporttudományi Intézete révén kapott meghívást a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara.
A szegedi mérnökoktatók utazásának másik csúcspontja a NingboTech University-n tett látogatás volt, mellyel a hallgatói és oktatói mobilitást, kölcsönös kutatási projektek létrehozását tűzték napirendre a hazai és a kínai oktatási intézmények képviselői. A 2001-ben alapított kínai műszaki felsőoktatási intézmény célja, hogy bekerüljön Kína top 100 egyeteme közé.
(SZTE)
Fotó: SZTE/Kovács-Jerney Ádám