A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara reagál a szegedi agglomeráció járműipari beruházásaira: gépjárműtechnikai specializáció indul a gépészmérnöki alapképzésben.
A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara, érzékelve a régióban zajló jelentős járműipari fejlesztéseket, új, innovatív képzési lehetőséggel bővíti kínálatát. A 2024/2025-ös tanév tavaszi félévétől a gépészmérnöki alapképzésben részt vevő hallgatók választhatják a gépjárműtechnikai specializációt a már meglévő folyamattechnikai és gépészeti üzemfenntartási specializációk mellett.
A kar vezetősége kiemelten fontosnak tartja a szoros kapcsolatot az iparral és a régió fejlődési irányainak figyelemmel kísérését. A gépjárműtechnikai specializáció bevezetésével a Mérnöki Kar célja, hogy felkészült mérnököket képezzen a régió dinamikusan fejlődő járműipari vállalatainak. A specializáció várhatóan szoros együttműködésre épül majd a Szegedre érkező nagyberuházókkal, elsősorban a BYD-vel.
– Folyamatosan figyeljük a régió fejlődési irányát és érzékeljük, hogy a Szegedre érkező óriásberuházásokra a Mérnöki Karnak is reagálnia kell. Első lépésként – a logisztikai mérnöki mesterképzési szak beindítása mellett – a gépészmérnöki alapképzési szakon belül egy harmadik, gépjárműtechnikai specializáció indítását tűztük ki célul, melyet a 2024/2025-ös tanév tavaszi félévétől már választhatják hallgatóink. Bízunk abban, hogy e specializáció a BYD és a Mérnöki Kar között remélt, szoros együttműködéshez jó alapot fog biztosítani – beszélt az új irányokba való nyitás szükségességéről Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja.
A Mérnöki Kar nemcsak az új képzési területek megteremtését tartja fontosnak, hanem a széleskörű ipari kapcsolatrendszer kiépítését is. Az intézmény 150-200 céggel áll kapcsolatban, amelyek közül csaknem 80 cég kínál duális vagy kooperatív képzési lehetőséget a hallgatók számára.
Az új gépjárműtechnikai specializáció lehetőséget nyújt a hallgatóknak, hogy elméleti tudásukat gyakorlati tapasztalatokkal egészítsék ki, és a legmodernebb technológiákkal ismerkedjenek meg. A képzés célja, hogy olyan mérnököket képezzen, akik képesek a járműipar kihívásaira innovatív megoldásokkal reagálni.
(SZTE)
Fotó: SZTE MK