A Fővárosi Törvényszéknek címzett petícióban kéri az aHang, ne bocsátsa feltételes szabadságra a lúgos orvost. Mint ismert, 2013 márciusában Renner Erikát Bene Krisztián elkábította, megkötözte, és nemi szervét maró lúggal leöntötte. Tettét soha nem ismerte be, így megbánást sem tanúsít. A bíróság eltiltotta az orvosi hivatása gyakorlásától, és jogerősen 11 év börtönbüntetésre ítélte. 2025. február 25-én kilátásba került, hogy Bene Krisztiánt, a lúgos orvost feltételes szabadságra bocsáthatják.
Az aHang a petícójában azt írja, az elmúlt évek egyik legsokkolóbb bűncselekményét követte el Bene Krisztián, bár jogerősen elítélték, tettét soha nem ismerte be, így megbánást soha nem tanúsított.
Tóth Enikő, az aHang kampányigazgatója kiemelte, a petíció és a tiltakozás indítása a legkevesebb, amit ebben a pillanatban megtehetnek, de további lehetőségeket is vizsgálnak. Szerinte a petíció aláírói Renner Erika és a mindenkori túlélők védelme érdekében tiltakoznak, hogy feltételes szabadságra bocsátsák ennek az embertelen cselekménynek az elkövetőjét!
Alig fél óra alatt több mint 200-an csatlakoztak a petícióhoz!
A petíció itt érhető el: https://szabad.ahang.hu/
(aHang közleménye)
Fotó: blikk.hu