A Dunába ugrott Szabó Bálint, egykori szegedi önkormányzati képviselő a kedd esti budapesti demonstráció során. A vízi rendészek kimentették, újra kellett éleszteni – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság az MTI-vel kedden.
Azt írták, 21 óra 20 perc körül a Boráros térnél a korábbi gyűlés egyik részvevője átadta trombitáját egy másik férfinak, majd beugrott a Dunába.
A Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság helyszínen tartózkodó járőrhajójáról azonnal mentőövet dobtak neki, ő azonban szándékosan többször elúszott mellette. A rendőröknek pár perc múlva sikerült a hajóba emelniük a tüntetőt.
Mivel a férfi nem mutatott életjeleket, rögtön megkezdték az újraélesztését. A partra vitték, ahol stabil állapotban adták át a mentőszolgálatnak.
A telex.hu úgy tudja Szabó Bálint felbukkant a tüntetés több pontján is és trombitált. Az este folyamán a Petőfi hídon bemászott egy rendőri kisbusz alá, és ott is játszott a hangszerén. Miután a rendőri sorfal nem engedte, hogy átmenjen Budára, Szabó eljátszotta a Takarodót, majd úgy döntött, hogy átússza a folyót. Ekkor indult el a tömeg a Nagykörútra, de a volt képviselő beugrott a kilencfokos Dunába a Boráros térnél.
(telex.hu, MTI)
Fotó: police.hu