Prof. dr. Szabó Gábor, az ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezetője, dr. Kiss Csaba, az ETE elnöke, és prof. dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese megállapodást írnak alá. Fotó: SZTE, Sahin-Tóth István

Innováció közérthetően – gyakorlati példákkal és inspiráló előadásokkal segíti a fejlődést az iparkamara

Helyi hírek

Május 14-én a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara i3 Klubja Innovációs Napot rendez Szegeden, hogy eloszlassa az innovációval kapcsolatos tévhiteket, és lendületet adjon a vállalkozások fejlődésének. Neves szakemberek osztják meg tapasztalataikat, a résztvevők gyakorlati példákon keresztül ismerhetik meg, hogyan válhat az újítás a siker kulcsává – akár már egy apró lépés révén is.

Május 14-én eloszlatja az innovációval kapcsolatos félelmeket a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara (CSKIK) i3 Klubja, miközben gyakorlati példák és személyes élmények, tapasztalatok révén inspirációt nyújt a jövőbeli fejlődéshez a vállalkozások számára. A CSKIK klubja ugyanis Innovációs Napot szervez a kamarai székházban, ahol az eseményt Prof. Dr. Szabó Gábor, a Magyar Innovációs Szövetség elnökének, az ELI ALPS ügyvezetőjének előadása nyitja meg.

A folytatásban szó lesz arról, hogy hogyan szerezhetnek pénzt a vállalkozók az innovatív ötleteik megvalósításához, erről Kövesdi Gábor, a Brancsközösség.hu Zrt. vezető tisztségviselője beszél majd, Prof. Dr. Dékány Imre kémikus inspirációs előadást tart Innováció, ami megváltoztatta az életünket – ”Gyógyszer és olaj” címmel, míg Gyimesi László, a Mystic Nails Hungary Kft. ügyvezetője interaktív workshoppal készül.

Kaszás Anikó, a CSKIK i3 Klubjának vezetője, a szegedi SolvElectric Technologies Kft. egyik tulajdonosa elmondta, az innováció szó elcsépeltnek tűnik, viszont sokan nem is tudják, hogy mit jelent valójában, miért fontos az a cégek életében.

– Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy szervezünk egy Innovációs Napot Szegeden, ahol felszabadultabb légkörben járhatjuk körül a témát olyan méltán híres szakemberek segítségével, akik mindig is zászlóshajói voltak az innovációnak. Előadásukon keresztül megosztják az innováció során szerzett tapasztalataikat és bátorítást adnak a jelenlévőknek, hogy merjenek belevágni, innoválni, hiszen már egy pici újítás is innovációnak számít, amitől nem kell félni – hangsúlyozta Kaszás Anikó.

A kamara elnökségi tagja kitért arra is, hogy a május 14-ei eseményre a határon túlról is érkeznek előadók, akik megmutatják, hogy a szomszédos országokban mit jelent innoválni, ott hogyan zajlik ez a folyamat. Aradról Opitz Tiberius, az Innovative Baseline SRL. ügyvezetője, míg Szabadkáról Pejić Aleksandar, az Icbtech Kft. ügyvezetője vesz részt a kamara Innovációs Napján.

A 2024-2025. évi Vállalkozásfejlesztési Projektben megvalósuló rendezvénynek egy kerekasztal-beszélgetés is része lesz. Knezevics Viktor, a Szegedi Közlekedési Társaság ügyvezetőjének moderálásával, valamint Barta Attila, a Florin Zrt. igazgatóság elnökének, Mészáros Antal József, a Csomiép Kft. ügyvezetőjének, Gyimóthy László, a Scolia Kft. ügyvezetőjének és Horváth Péter, az Innomedio Kft. ügyvezetőjének részvételével zajlik majd. Azt vitatják meg többek közt, hogy az innováció hogyan formálja át egy vállalkozás működését, milyen hatással lehet arra.

A kamarai Innovációs Nap jelentőségét jól mutatja az is, hogy a legfrissebb hazai felmérések szerint 58 százalékkal hatékonyabb az innovatív cégek működése, ami nem csupán a multiknak köszönhető, hiszen az eltérés a kis- és középvállalkozásoknál is látszik, mindemellett pedig az innovatív cégek a bérfizetés tekintetében is kiemelkednek, 31 százalékkal magasabban állnak a nem innovatív vállalkozásokhoz képest.

(Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara közleménye)

Fotó: Frank Yvette