Délután fél ötig mintegy 400 segélyhívást fogadott a megerősített szolgálattal működő szegedi műveletirányítási központ – közölte a katasztrófavédelem.
A legtöbb bejelentés Hódmezővásárhely és Szeged területéről érkezett, itt tombolt legerősebben a vihar. Az esetek túlnyomó többségében kidőlt fákhoz és leszakadt faágakhoz riasztják a tűzoltókat.
Több helyen is parkoló autókban keletkeztek kisebb-nagyobb károk, a kidőlt fák pedig a vármegye számos pontján megrongálták a távvezetékeket is, van ahol épületeket is veszélyeztetnek. A forgalom Szeged belvárosában és a külterületen is akadozik a nagy méretű, kidőlt fák és a lehasadt ágak miatt.
A hivatásos és az önkéntes tűzoltók folyamatosan dolgoznak a vihar okozta károk felszámolásán. Személyi sérülésről nem érkezett hír a katasztrófavédelem szegedi főügyeletére.
Országos léptékű viharkárok – Csongrád-Csanád is az egyik legsúlyosabban érintett megye
A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága szerint a hétfői vihar miatt kora estig országszerte több mint 2200 tűzoltói beavatkozásra volt szükség. A legtöbb káreset Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Pest és Veszprém vármegyében, valamint Budapesten történt.
A jellemző beavatkozások közé tartoztak az úttestre, sínekre, épületekre és gépjárművekre dőlt fák eltávolítása, valamint a megbontott tetőszerkezetek biztosítása. Az ország több pontján, köztük Csongrád-Csanádban is, épületek váltak lakhatatlanná, vagy váltak életveszélyessé a viharkárok miatt.
A mentési és helyreállítási munkálatok várhatóan az éjszakába nyúlnak. A hatóságok folyamatosan figyelik a helyzetet, és mindenkitől türelmet és körültekintést kérnek.