Szeged, hajléktalan, kutya, szegénység

Elpusztította, majd elásta kutyáját egy Csongrád megyei férfi

Rendőrség

A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki tavaly nyáron egy hordóba zárva elpusztította kutyáját, majd elásta háza kertjében egy megyebeli kistelepülésen.

A vádirat szerint a vádlott tavaly július 7-én ingatlanának udvarán egy 200 literes hordóba tette kifejlett kutyáját, és abban addig tartotta lenyomva, amíg az állat elpusztult. Az eb tetemét ezután egy kertben ásott gödörbe rejtette.

A járási ügyészség a vádlottat állatkínzás vétségével vádolja. A terhelt bűnösségének kérdésében a Szegedi Járásbíróság fog dönteni.

(Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség)

Fotó: Frank Yvette