Szeged, Vízmű, vízvezeték rekonstrukció, Szilléri sgt., Urbán Tamás, Maróti Tibor

Vízvezeték-rekonstrukciós munkálatok kezdődtek Szegeden a Szilléri sgt. belső szervízútján

Helyi hírek

A Szegedi Vízmű vízvezeték-rekonstrukciós munkálatokat kezd Szegeden a Szilléri sgt. belső szervízútján, a Kereszttöltés u. – Fűtőmű (kazánház) között. A kivitelezés több ütemben valósul meg.

Az első ütemben a Kereszttöltés utca 31. és a Szilléri sgt. szalag tízemeletesek (45. szám – 51. szám), illetve a Vajda utcai Fűtőmű felé vezető szervizúton zajlanak a munkálatok.

A második ütem a Szilléri sgt. 41. és 45. sz. házak közötti szakaszát érinti a Szilléri sgt-i kerékpárúttal együtt.

Forgalmi rend változások és korlátozások

A kivitelezés ideje alatt az alábbi forgalmi módosítások lépnek életbe és mind az autóval, mind a kerékpárral közlekedőkre egyaránt vonatkoznak.

Korlátozások:

  • A munkálatok ideje alatt a párhuzamos és a merőleges parkolás Szilléri sgt. belső szervízútján, a Kereszttöltés u. – Fűtőmű (kazánház) között szakaszosan tilos lesz.
  • A kivitelezés miatt forgalmi sáv szűkületre lehet számítani, így a forgalom lassabban tud haladni az érintett szakaszokon.
  • A Szilléri sugárút 45.-51. szám előtti szervízúti parkolók egy része a munkálatok idejére deponálási terület    lesz, így azok nem használhatók.

Az emelt nyomású vízvezeték rekonstrukciója nyíltárkos technológiával kerül elvégzésre, mely nagyrészt a szilárd burkolatú részeket érinti.

A Kereszttöltés utcai átvezetés bontás nélküli csősajtolási technológiával kerül kivitelezésre.

A munkálatokat a Szegedi Vízmű Zrt. végzi.

A most felújításra kerülő AC (azbeszt-cement) anyagú vezetékszakasz körülbelül 50 évvel ezelőtt épült, elöregedett. Magyarországon a 1970-es és 1980-as években rendkívül elterjedt volt a vízhálózat kiépítésénél a tartóssága, korrózióállósága és viszonylagos olcsósága miatt.

A rekonstrukció során összesen közel 390 fm hosszban újítjuk fel a vezetékeket, illetve tolózáraknák (2 db) és csomópont (1db) cseréjére is sor kerül.

A vízvezeték rekonstrukciót követően kerül sor a végleges helyreállítási munkák elvégzésére, a szilárd burkolatú részek aszfaltozására.

Az érintett körzetben az ivóvíz szolgáltatásban csak átmeneti, kisebb időszakos korlátozások várhatóak, melyről az érintett fogyasztókat az előírtak szerint értesíti a Szegedi Vízmű Zrt.

A munka várhatóan 2026. június végére készül el.

(Szegedi Vízmű Zrt.)

Fotó: Frank Yvette