A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet Guido Mancusi oszták-olasz zeneszerző vezényletével a Budafoki Dohnányi Zenekar július 24-én – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
A közlemény szerint a fesztivál Dóm téri színpadán látható Cinefonic produkció a zenei tételeket vetítéssel kísérve, összetett képi és zenei élménnyel várja majd a 95 éves fesztivál közönségét.
A koncerten Guido Mancusi vezényli majd az együttest. Az osztrák-olasz zeneszerző a Wiener Volksoper zenekarának vezetője, dirigensként más bécsi együtteseket is irányít, emellett 2018 óta első vendégkarmesterként dolgozik együtt a Dohnányi Zenekarral.
A művész úgy fogalmazott, hogy megítélése szerint a filmzene valahol félúton helyezkedik el a köznyelvi értelemben vett komolyzene és a könnyűzene között: könnyebben adja magát, mint a kortárs komolyzene, ám erősebb hallgatói élményt kínál, mint például a pop, így mindkettőt felül tudja múlni népszerűségben.
A zenekar repertoárjának leghíresebb, legnépszerűbb, leghatásosabb filmzene-műsorszámaiból válogat, felcsendülnek többek között a Csillagok háborúja, a Titanic, a Casablanca, a Hihetetlen család, a Keresztapa ikonikus dallamai is a Dóm téren.
(MTI)
Fotó: Frank Yvette