Algyő, Molnár Áron, polgármester, lakossági fórum, BYD, gyár, külföldi munkavállalók, kínai vendégmunkások, szállás, Jura Ipari Park

Lemondana az algyői polgármester a fizetéscsökkentés miatt

Helyi hírek

Lemondással fenyegetőzött Algyő polgármestere arra az esetre, ha a kormány valóban csökkentené a településvezetők fizetését. A függetlenként megválasztott Molnár Áron az RTL Híradónak nyilatkozva azt mondta: nem vállalja tovább a munkát, ha kevesebbet keresne, mint az önkormányzati dolgozók – írta meg a 24.hu.

A Csongrád-Csanád vármegyei nagyközség vezetője jelenleg bruttó 1,7 millió forintos fizetést kap. A riportban úgy fogalmazott:

„Vezetőként, munkáltatóként kevesebbet fogok keresni, mint a munkavállalók. Őszinte leszek, én ezt nem fogom csinálni” – mondta.

A vita előzménye, hogy Magyar Péter korábban bejelentette: a kormány tervei között szerepel a politikusi bérek visszavágása, amely érintené a minisztereket, országgyűlési képviselőket és polgármestereket is. Az elképzelések szerint a miniszterelnök fizetése is csökkenne.

A témában több településvezető is megszólalt. A kamuti polgármester, Vetési Erika szerint a jelenlegi illetmény „méltó” a pozícióhoz és az elvégzett munkához. Eközben Kovács Gergely úgy véli, a polgármesteri fizetések jelenleg túl magasak, ugyanakkor a tervezett csökkentést is túlzónak tartja.

(24.hu)

Fotó: Frank Yvette