Tarr Zoltán, társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Fotó: Tarr Zoltán hivatalos FB

Tarr Zoltán bejelentette: Úton vannak a támogatások a nemzetiségi és határon túli szervezetekhez

Ország

Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé – írta a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden este a Facebook-oldalán.

Tarr Zoltán a bejegyzésében úgy fogalmazott:

“A bukott kormány a számukra kedves szervezetek kifizetését még a választások előtt rendezte, de látványos, hogy politikai alapon priorizálták a kifizetések sorrendjét” – fejtette ki.

Mint írta, a támogatások ügyének rendezését a Tisza-kormány megalakulása után azonnal napirendre vették, az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek.

“A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai” – emelte ki a tárcavezető. Hozzátette, a szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé.

Tarr Zoltán arra is kitért, hogy ezzel párhuzamosan öt évre visszamenőleg elkezdték kivizsgálni a Bethlen Gábor Alapítvány működését és korábbi döntéseit. Hozzáfűzte:

“Kormányunk a politikamentes, átlátható támogatási rendszer építésében és működésében hisz” – írta bejegyzésében.

(MTI)

Fotó: Tarr Zoltán hivatalos Facebook-oldala