Bíróság, kalapács

Vádat emeltek egy szentesi nővel szemben, aki megszökött a bűnügyi felügyeletből

Rendőrség

A Szentesi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a nővel szemben, aki megszökött a bűnügyi felügyeletből.

A vádirat szerint a terhelttel szemben 2026. év elején indult büntetőeljárás lopás miatt. A nő előbb letartóztatásban volt, majd a bíróság vele szemben bűnügyi felügyeletet rendelt el. Az elkövető, miután szabadult a börtönből sem a lakóhelyén, sem pedig a kijelölt Csongrádi Rendőrkapitányságon nem jelent meg. A vádlott végül önként jelentkezett a rendőrségen, miután megtudta, hogy vele szemben elfogatóparancsot adtak ki.

A járási ügyészség a vádlottat fogolyszökés vétségével vádolja, és vele szemben elzárás büntetés kiszabását indítványozza.

A nő büntetőjogi felelősségének kérdésében a Csongrádi Járásbíróság fog határozni.

(Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség)

Fotó: illusztráció