A Szentesi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a nővel szemben, aki megszökött a bűnügyi felügyeletből.
A vádirat szerint a terhelttel szemben 2026. év elején indult büntetőeljárás lopás miatt. A nő előbb letartóztatásban volt, majd a bíróság vele szemben bűnügyi felügyeletet rendelt el. Az elkövető, miután szabadult a börtönből sem a lakóhelyén, sem pedig a kijelölt Csongrádi Rendőrkapitányságon nem jelent meg. A vádlott végül önként jelentkezett a rendőrségen, miután megtudta, hogy vele szemben elfogatóparancsot adtak ki.
A járási ügyészség a vádlottat fogolyszökés vétségével vádolja, és vele szemben elzárás büntetés kiszabását indítványozza.
A nő büntetőjogi felelősségének kérdésében a Csongrádi Járásbíróság fog határozni.
(Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség)
Fotó: illusztráció