Szinte az egész ország területén figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható pénteken, azaz ma is – hívta fel a figyelmet a Hungaromet Zrt. az MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében.
Az előrejelzés szerint Nyugat-, Közép- és Dél-Dunántúlon, Pest vármegyében és a fővárosban, Dél- és Észak-Alföldön valamint Észak-Magyarországon kell felkészülni nagyon magas UV-B sugárzásra.
A Hungaromet közleményében ismét felhívja a figyelmet, hogy mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen, és amennyiben lehetséges 11.00 és 15.00 óra között kerülje a napozást.
(MTI)
Fotó: Frank Yvette