Szeptemberben elkezdődött a Radnóti-estek új évada, amelynek témája a valamilyen módon mindannyiunkat érintő járványhelyzet. A bölcsészkar rendezvény-sorozatán ez idáig szó volt a COVID az irodalomban való megjelenéséről, valamint arról, hogy milyen nyomokat hagyott a pandémia a fiatalokban, hogy valóban létezik-e a „COVID-generáció”. A következő két alkalmon a járványfilmek és a bezártság pszichológiai hatásai kerülnek reflektorfénybe. A rendezvények ingyenesen látogathatók a kar kávézójában, a Café Radnótiban.
A COVID-19 társadalmi és személyes hatásai a pandémia végével nem értek véget. A különböző irodalmi művek, filmek, sorozatok vagy feldolgozzák ezeket a tapasztalatokat, vagy inspirációként használják, hogy akár más társadalmi kérdésekről beszéljenek. Miért ennyire népszerűek a járványfilmek? Milyen más társadalmi kérdések és félelmek jelennek meg ezekben a filmekben? November 13-án 18 órától Borbíró Aletta beszélget majd erről Dr. Hódosy Annamária filmkritikussal, ökokritikussal, a BTK Vizuális Kultúra és Irodalomelmélet Tanszék egyetemi adjunktusával.
A Radnóti-estek őszi évadának utolsó alkalmán, december 4-én 18 órától a járványhelyzet pszichológiai hatásaira terelődik majd a figyelem. A járványhelyzet számtalan kihívást jelentett a társadalom minden tagjának. A bizonytalanság és az ismeretlen helyzethez történő alkalmazkodás hosszú időszaka több tekintetben is érintette pszichológiai jóllétünket. Az eseményen a BTK Pszichológiai Intézet oktatói, Dr. Szabó Éva, Prof. Dr. Martos Tamás és Dr. Jagodics Balázs osztják meg tudományos és gyakorlati tapasztalataikat a COVID-járvány hatásairól.
A beszélgetés során szóba kerül a járvány miatt bevezetett távoktatás hatása a tanárok és diákok életére, a gyakran alkalmazott megküzdési módok és ezek (pár)kapcsolati vonatkozásai is. Az évadzáró beszélgetésen lehetőség lesz arra is, hogy a hallgatóság tagjai feltegyék kérdéseiket a COVID-járvány pszichológiai következményeivel kapcsolatban.
A rendezvények díjmentesen látogathatók!
Részletek a kar honlapján olvashatók.
(SZTE BTK)
Fotó: archív