A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán működő SZTE Skywalkers rakétacsapat legújabb fejlesztése, a Sierra III modell, újabb sikeres repülést zárt.
A bajai repülőtéren október 26-án végrehajtott felbocsátás során a rakéta 575 méteres magasságot ért el. Ez volt a modell első hazai repülése, miután szeptemberben Lengyelországban is bizonyította képességeit.
– A cél számunkra az első magyarországi sikeres felbocsátás elérése volt. Az eseményre az utoljára repülő Sierra III-al mentünk, melyben csak a motort cseréltük ki egy nagyobb, Pro 38 6G-re. Az alapos előkészületeknek és a precíz kivitelezésnek köszönhetően a felbocsátás minden szempontból zökkenőmentesen zajlott – nyilatkozott a bajai repülésről Tatai Ákos, az SZTE Skywalkers csapatvezetője.
A csapat immáron a 2024 szeptemberében felvett új tagokkal kiegészülve vágott neki a Bajai Tudományos Ismeretterjesztő Egyesület Rakétás hétvége kihívásnak. Az SZTE Skywalkers tagjai nagyon jól érezték magukat az eseményen.
– Rendkívül büszkék vagyunk a csapat teljesítményére. A Sierra III sikeres repülése újabb bizonyítéka annak, hogy a szegedi fiatalok képesek világszínvonalú mérnöki teljesítményekre – mondta Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja.
Az október végi hétvégén megközelítőleg 10 különböző rakétát lőttek ki, köztük az SZTE Skywalkers Sierra III modelljét is. Technikai újdonság volt, hogy tesztelték a hallgatók az új indítóállványt. A csapat büszke lehet magára, hiszen vezetőjük elmondása alapján minden a tervek szerint zajlott, hiba nélkül történt a fellövés és a landolás a bajai eseményen.
A szegedi Skywalkers nem áll meg itt, már a következő nagy célkitűzéseken dolgoznak. Egy teljesen új, hibrid hajtású rakétamodell fejlesztését kezdték meg, amellyel a 2025-ös EuRoC versenyen szeretnének indulni. A csapat tagjai elmondták, hogy az új rakéta még fejlettebb technológiákat tartalmaz majd, és újabb mérföldköveket fognak állítani a hazai rakétafejlesztés történetében.
(SZTE)
Fotók: SZTE Skywalkers