Szeged, Szegedi Tudományegyetem, SZTE, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, BTK, Egyetem utca, egyetem, oktatás

A pszichés betegekkel kapcsolatos előítéletek leküzdéséért dolgoztak az SZTE hallgatói, kiadványt készítettek a témáról

Egyetem

Rajzok és festmények, valamint egy kiadvány lett a végeredménye az SZTE Rajz-művészettörténet Tanszék hallgatói, valamint a design- és művészetmenedzsment mesterszakosok közös kurzusának. A féléves projekt célja az volt, hogy a hallgatók művészeti eszközökkel hívják fel a figyelmet a pszichés problémák társadalmi megítélésére és az azokkal kapcsolatos előítéletekre. A Batyu című kiadványt és az alkotásokat december 12-én 18 órától ismerheti meg a közönség a Jazz Kocsmában. A hallgatók az eladásokból származó teljes bevételt az ópusztaszeri Napsugár Pszichiátriai Otthon javára ajánlják fel.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Az őszi félév során született alkotások a mentális egészség különböző aspektusait dolgozzák fel, így a depresszió, a szorongás, a fóbiák, a táplálkozási zavarok, valamint a drog-, alkohol- és szerencsejáték-függőség kérdéseit is érintik. A december 12-i esemény központjában a hallgatók munkáit összefoglaló Batyu című kiadvány áll majd. A kiadvány célja egyrészt a társadalmi párbeszéd elindítása, valamint az, hogy a társadalom érzékenyebben, megértőbben közelítsen a mentális egészség kérdéseihez, témáihoz – a mentális betegségekkel küzdő személyekhez.

Az esemény keretében Csabai Zoltán, Szöllősi Andrea és Polacsek Lajos, a Napsugár Pszichiátriai Otthon munkatársai osztják meg a közönséggel gondolataikat, megéléseiket munkájuk kapcsán. A vendégekkel a hallgatók, Nagy Eszter és Kiss Anna beszélgetnek majd.

Az esemény jótékony célt szolgál: a szervezők a kiadvány eladásából származó teljes bevételt az ópusztaszeri Napsugár Pszichiátriai Otthon javára ajánlják fel.

További információk a rendezvény Facebook-eseményében elérhetők.

(SZTE BTK)

Fotó: Frank Yvette