Bár még folyamatban van a BYD szegedi gyárkomplexumának építése, a világ egyik legnagyobb elektromosautó-gyártója már javában toborozza leendő munkavállalóit. A megfelelő szakemberek kiválasztásában nagy segítséget nyújt a Szegedi Tudományegyetem: ennek jegyében a Mérnöki Kar 4 záróvizsga bizottságában is részt vettek a BYD HR-es kollégái is, akik leendő munkatársaikat keresték.
Az SZTE Mérnöki Kar 150-200 vállalatot számláló hazai és nemzetközi ipari kapcsolatrendszerrel rendelkezik. A kar vezetőségének nem titkolt vágya, hogy ezeket a partnerségeket tovább erősítse a jövőben, elősegítve a minőségi oktatás folyamatos fejlődését és a hallgatók számára a piacképes diploma megszerzését. E célkitűzés mentén az SZTE Mérnöki Kar meghívta többek között a szegedi BYD képviselőit 2025. januári záróvizsgáikra.
A cégek képviselőinek ilyenkor lehetősége nyílik a karon folyó oktatási munkát a hallgatói beszámolók alapján értékelni. Természetesen ez a vállalatok és a vizsgázók közötti kapcsolatteremtésre is megfelelő alkalom, hiszen nem egyszer fordult már elő a Mérnöki Kar történetében, hogy záróvizsga után a hallgatók a vizsgán résztvevő vállalatoktól visszautasíthatatlan állásajánlatokat kaptak.
– Vállalati partnereink bevonása a záróvizsga bizottságokba hosszú múltra nyúlik vissza. A jelenlévő szakemberek ilyenkor nem pusztán a hallgatók felkészültségét figyelik, hanem azt is vizsgálják, képesek lesznek-e vállalati környezetben mérnökként helytállni. Különösen igaz ez a BYD esetében, hiszen a HR-es kollégák egyéb, a BYD számára nélkülözhetetlen kompetenciákat is kerestek a záróvizsgán tudásukról számot adók között. A záróvizsga után állásinterjúkat is tartottak. Nagy örömünkre szolgál, hogy az óriásvállalat képviselői legnagyobb megelégedésüket fejezték ki a látottak és hallottak alapján – mondta el Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja az ipar és a felsőoktatás együttműködésének fontosságáról.
A BYD képviselői elmondták, óriási megtiszteltetés számukra, hogy részt vehettek az SZTE Mérnöki Kar záróvizsgáján, és lehetőségük nyílt megismerni a jövő ígéretes mérnöki tehetségeit. Kiemelték, a BYD elkötelezett amellett, hogy megtalálja a legfelkészültebb és legtehetségesebb új kollégákat, akik velük együtt építhetik a fenntartható jövőt. Fontos számukra, hogy leendő munkatársaik nyitott gondolkodásúak legyenek, magas kulturális érzékenységgel és tárgyalóképes angol nyelvtudással rendelkezzenek, valamint kifejezetten érdeklődjenek az elektromos autóipar iránt. Mint hangsúlyozták, nagyra értékelik az SZTE Mérnöki Kar kiemelkedő szakmai színvonalát és a hallgatók felkészültségét, amely rendkívüli inspirációt nyújt számukra.
(SZTE)
Fotó: Frank Yvette