Kiválóan szerepelt pedagógusképzés és sporttudomány képzési területen a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar a júliusban megjelent, az Oktatási Hivatal adatain alapuló UNI2025 egyetemi rangsorokban, a gyógypedagógia, a tanító, a rekreáció és életmód és az edző szakokkal is sikerült bekerülni a TOP5-be, több képzésével ismét elérve a vidék legjobb képzőhelye címet.
A rangsorok összeállításakor képzési területenként a kiválasztott legnépszerűbb alapképzési szakokat vizsgálták olyan mutatók alapján, mint a felvett hallgatók kiválósága, az oktatási-kutatási teljesítmény, a nemzetközi közeg, valamint a felvett és az első helyes jelentkezők száma, az átlagos felvételi ponthatár és a végzettek bruttó átlagjövedelme. A pedagógusképzés képzési terület szakjai közül a gyógypedagógia alapképzési szak 2. helyezést ért el 80,8 össz-pontszámmal, az ELTE-BGGYK mögött hajszálnyival lemaradva (81,6). Ezzel a gyógypedagógus képzés megerősítette korábbi, egyéb rangsorokban is elfoglalt pozícióját, és a vidék legjobb képzése lett.
A tanító alapképzési szak 83,6 össz-pontszámmal 3. helyezést ért el a MATE és az EJF után, megelőzve az ELTE-TÓK-t. Ezzel a tanító szak megerősítette a HVG Diploma 2025 Tanító alapképzési szakos rangsorában elért jó pozícióját, ahol 2. helyezésével ugyancsak a vidék legjobb képzése lett.
A sporttudományi képzési terület szakjai közül a rekreáció és életmód alapképzési szak is 3. helyezést ért el 81,1 össz-pontszámmal, az ELTE-PPK (82,4) és a MTSE-TF (81,9) mögött végezve, ezzel ugyancsak a két budapesti intézmény mögött a vidék legjobb képzése lett. Az edző alapképzési szak szoros versenyben 5. helyezett lett a szakok versenyében 83,6 össz-pontszámmal, az EKKE-TTK egri, valamint az ELTE-PPK, és az MTSE-TF budapesti intézmények mellett a PTE-TTK pécsi képzőhely után került a TOP5-be.
Ez az eredmény is rámutat arra, hogy a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara nemcsak a vidéki felsőoktatási intézmények között, hanem országos viszonylatban is kiemelkedő színvonalú képzést nyújt a pedagógusképzés, és a sporttudományi képzések területén. A szakterület szakjait gondozó Alkalmazott Pedagógiai Intézet, Alkalmazott Egészségtudományi és Környezeti Nevelés Intézet, és a Testnevelési és Sporttudományi Intézet kiemelt figyelmet fordít a gyakorlatorientált oktatásra és a korszerű szakmai módszerek elsajátítására, így a hallgatók széles körű, és a munkaerőpiacon jól hasznosítható tudást és szakmai tapasztalatokat szerezhetnek.
(SZTE)
Fotó: Frank Yvette