Zöld díjat kapott a CE Glass

Környezetvédelmi törekvéseiért díjazták a CE Glass üvegfeldolgozó vállalatát

Gazdaság Helyi hírek

Rangos díjjal ismerték el a Szeged határában álló üvegipari vállalat zöld igyekezetét, a K&H Családi Vállalatok Kiválósági Díjának neves szakemberekből álló zsűrije a CE Glass környezetvédelemért tett lépéseit díjazta a Forbes Családi Vállalatok Gáláján.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Az idén hetedik alkalommal meghirdetett díjat a K&H Bank magyar családi háttérrel rendelkező és kiemelkedő teljesítményt elérő vállalatoknak ítéli oda. Négy kategóriában összesen 8 pályázó kapott elismerést a Forbes üzleti magazin által szervezett gálán Budapesten. A zsűri a 33 évvel ezelőtt Szegeden, családi vállalkozásként indult üvegipari vállalat környezetvédelmi törekvéseit ismerte el díjjal.

A Környezetvédelmi fenntarthatóság kategóriában azt a magyar családi háttérrel rendelkező vállalatot díjazták, amely elkötelezett a fenntarthatóság iránt, működése során igyekszik csökkenteni a környezetszennyezést és a természeti erőforrások felhasználását, hozzájárulnak ahhoz, hogy a helyi közösség, a társadalom tagjainak környezetét megóvják.

A budapesti Festetics Palotában megrendezett Forbes Családi Vállalatok Gálán Tóth Ádám, a CE Glass környezetvédelmi menedzsere vette át a díjat az üvegipari vállalat képviseletében.

A régió legnagyobb üvegfeldolgozó vállalataként a CE Glass nemcsak energiahatékony termékeivel igyekszik elősegíteni környezetünk védelmét, de a cég az évek során számos vállalaton belüli intézkedést hozott, hogy a gyártókomplexum a lehető legkisebb mértékben terhelje a környezetet és a környéken élőket:

Zöld díjat kapott a CE Glass

– A körforgásos gazdálkodás révén a gyár területén keletkező hulladék több mint 95%-át újrahasznosítják. Az üveg-, papír-, fém- és műanyaghulladékot is szelektíven gyűjtik, valamint használt elem, elektronikai hulladék és más veszélyes hulladékok megfelelő tárolása is megoldott elszállításukig.

– A 2021-ben beüzemelt napelempark naponta mintegy 2-3 megawattóra energiát termel, ami a gyár energiaigényének akár 25%-át is képes fedezni. Ennek köszönhetően havonta akár 60 tonnával kevesebb CO2-vel szennyeződik a levegő – ezt a mennyiséget 2400 fa tudná megkötni egy hónap alatt.

– A vállalat az utóbbi években bevezetett elektronikus vállalatirányítási rendszernek, elektronikus számlázásnak és adatszolgáltatásnak köszönhetően évente 3 tonna papír nyomtatását és az ezzel járó szén-dioxid-kibocsátást spórolja meg.

– Az idén 10 éve átadott, Szeged és Szatymaz határában álló ipari park kiváló hőszigetelő elemekből épült, és a fényáteresztő tetőbevilágító kupolák révén napfényes időben nincs szükség mesterséges fényforrások használatára sem.

A 2012-ben zöldmezős beruházás keretében épített ipari park nem áll összeköttetésben a közcsatorna-hálózattal, ezért a cég engedéllyel rendelkező fúrt kútból vételezi a vizet, a saját szennyvízkezelő rendszerének köszönhetően a gyárból távozó, szinte ivóvíz minőségű tisztított szennyvíz teljesen ártalmatlan a környezetre.

Varga Gusztáv, a CE Glass vezérigazgatója hálás a környezetvédelemért felelős munkatársainak az általuk elért eredményekért, a K&H Bank díját az ő munkájuk egyértelmű elismerésének tartja.

Bár egy ipari park hallatán az embernek rögtön egy hatalmas zajos és szennyező komplexum jut eszébe, az évszázados gyökerekkel rendelkező családi vállalat működése azonban jól példázza, hogy még egy ekkora gyár is képes lehet tevékenységét a környezettel összhangban végezni.

Zöld díjat kapott a CE Glass

A CE Glass Industries a közép-európai régió egyik meghatározó üvegfeldolgozó- és nagykereskedelmi vállalatcsoportja. Tevékenysége kiterjed az építőiparba szánt üveg megmunkálására, szigetelőüveg-gyártásra, valamint építészeti üvegek és segédanyagok nagykereskedelmére is.

Az üvegipari vállalatot 1989-ben alapította Szegeden Varga Gusztáv, aki a Varga üveges család harmadik generációját képviseli. A cég gyökerei egészen 1918-ig nyúlnak vissza, amikor Varga Ferenc, Gusztáv nagyapja megnyitotta üveges műhelyét Keszthely főutcáján. A 33 évvel ezelőtt alapított családi vállalkozás mára a régió egyik legnagyobb termelő egységévé nőtte ki magát, és továbbra is 100%-ban magyar családi tulajdonban áll.

Fotók: CE Glass