A felsőoktatás Erasmus nélkül elképzelhetetlen – áll a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.
A HÖOK tudomása szerint az éppen Erasmuson lévő, vagy az idei évben Erasmus mobilitásra készülő hallgatókat feltehetően nem éri hátrány, azonban annak érdekében, hogy ez így maradjon 2024-ben is, a magyar kormánynak és az Európai Uniónak mihamarabb meg kell egyeznie.
A modellváltással kapcsolatban van helye kritikának. A HÖOK is számtalan javaslatot fogalmazott meg az elmúlt években, a hibák rendezése érdekében folytatott vitáknak azonban nem lehet tárgya a hallgatók oktatáshoz vagy egyes szolgáltatásokhoz, például csereprogramokhoz való hozzáférése – tette hozzá a közlemény.
Sok pénz múlhat azon, hogy politikusok is tagjai az egyetemek kuratóriumainak
A HÖOK felvette a kapcsolatot a hallgatók európai szintű képviseletét ellátó European Students’ Union vezetőivel, továbbá megbeszélést kezdeményez a Európai Bizottság Magyarországi Képviseletével.
“A hallgatók oktatáshoz és hallgatói szolgáltatásokhoz való hozzáférése politikai álláspontokon felül álló kérdés, így valamennyi, a helyzet megoldásáért tenni képes szereplőnek dolgoznia kell azért, hogy a hallgatók számára mihamarabbi megnyugtató megoldást találjunk. Nyomatékosan kérjük az érintett döntéshozókat, hogy találjanak mihamarabb megoldást a helyzetre még a tavaszi pályázati időszak kezdete előtt” – áll a HÖOK Budai Marcell sajtófőnök által jegyzett közleményében.
A Szegedi Tudományegyetem kuratóriumának elnöke, a korábban két cikluson át az intézmény rektoraként dolgozó Szabó Gábor úgy nyilatkozott, akár saját forrásból is fedezné a hallgatók erasmusos tanulmányait az SZTE.
Nyitókép: Frank Yvette