Szeged, krokodil, homokszobor, épít, Lapos, szabadstrand

Mosolygós homok krokodil várja a szegedieket a Laposon

Helyi hírek

Szívós Sándor hosszú évek óta, minden nyáron megalkotja a mosolygós homok krokodilt a szegedi Tisza-parton. Az alkotáshoz vízre és homokra van szükség, na meg persze jó sok türelemre, és szorgos kis kezekre. Szerencsére egyikből sincs hiány, a hagyományteremtő eseményen ugyanis évről-évre egyre többen vesznek részt.

Szívós Sándor két leánygyermek édesapja, egy szegedi papírboltban dolgozik és hobbiként űzi a vízpartokon való, homokból készült alkotások létrehozását.

– A homok krokodil építésnek, azt hiszem, Szegeden immár egy közösség építő ereje van, jó néhány évvel ezelőtt számunkra ez még csak egy családi program volt, ehhez képest ma már elmondhatom, hogy egyfajta hagyományteremtő, nyári eseménnyé vált a Laposon. Ezt talán az is jól bizonyítja, hogy idén is sok kisgyermekes család segített megalkotni ezt a veszélyes állatot, aminek igazán örültem – kezdte gondolatait Szívós Sándor.

A homok krokodil jó esetben 3 óra alatt kész van, víz, homok, türelem és szorgos kis kezek szükségesek hozzá.

– Számomra a legnagyobb öröm az egészben az, hogy elindítja az emberek fantáziáját, mindenkinek eszébe jut róla valami és mindenki másra asszociál. Vannak, akik elcsodálkoznak, meghökkenek, elmosolyodnak, és vannak, akik valóban azon gondolkodnak, hogy az igazi krokodilok mekkorák és pontosan, hogy néznek ki – mesélte Sándor.

Cél: a szabadidő, szabad levegőn való, hasznos eltöltése.

– Egy krokodilra mindenki szörnyetegként tekint, ezért minden alkotásunkat krokodil mosolynak hívunk, ezzel is kedvesebbé téve magát, a homokformát. Zárásképp pedig mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy fogjon bele valami hasonlóba, és meglátja, hogy lesznek segítői. Az életben is így van ez, a vízparton sincs másképp, mindig akad valaki, aki hozzátesz valamit az alkotáshoz, vagy annak környezetéhez – emelte ki.

A legendás homok krokodil Sándor elmondása szerint jól bírja a viszontagságos időjárást, így csak rajtunk múlik, hogy meddig marad életben a Laposon – vigyázzunk rá!

Pósa Tamara

Fotó: Frank Yvette