Semmelweis nap miatt 2026. július 1-jén az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ (SZAKK) egységeiben munkaszüneti napra vonatkozó munkarend szerint történik a betegellátás.
Ezúton tájékoztatom a lakosságot, hogy az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről szóló 2003. évi LXXXIV. törvény 15/B §. alapján 2011. január 1. napjától kezdődően az egészségügyi szolgáltatóknál foglalkoztatási jogviszonyban álló egészségügyi dolgozókra és egészségügyben dolgozókra kiterjedően minden év július 1. napja (mely ez évben szerdai napra esik) „Semmelweis nap”, amely munkaszüneti napnak minősül – közölte Prof. Dr. Lengyel Csaba, az SZTE SZAKK elnöke.
Így 2026. július 1-jén a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ valamennyi szervezeti egységében munkaszüneti napra vonatkozó munkarend szerint történik a betegellátás.
(SZTE)
Fotó: Frank Yvette