A penzcentrum.hu olvasói értesülés alapján megírta: tranzakciónként 5000 forintos limitet vezetett be a visszaváltó automatáknál a MOHU. A gépek maximum ekkora értékben adnak ki vásárlási utalványt is – szúrta ki a lap olvasója egy REponton.
Mint írják: a gépre kiragasztott papír szerint így az automata maximálisan ebben az értékben tud vásárlási utalványt kiadni, azaz, aki száznál több 50 forintos italcsomagolást akar visszaváltani, annak ezt több tranzakcióban kell megtennie.

Az 5000 forintos limit sokaknak okozhat kellemetlenséget, ugyanis a legnépszerűbb visszaváltási mód a boltban levásárolható papírutalvány, több mint 20 milliárd forintot kértek vissza így a vásárlók. A visszaváltók 10-15 százaléka kéri a díjat egyenesen saját bankszámlára. Az automatáknál egyébként lehetőség van arra is, hogy a visszaváltási díjat jótékony célra utaljuk. Több mint 70 millió forintot adományoztak így a vásárlók, ezt az összeget három, országos elérésű gyerekgyógyítással foglalkozó intézmény között osztják szét, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetet, a Bethesda Gyermekkórházat és a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját lehet így támogatni.
(penzcentrum.hu)
Fotó: Frank Yvette, penzcentrum.hu