Előbb Rogán Antal felesége, majd Mészáros Lőrinc felesége, most pedig Matolcsy Ádám felesége “bukott le” több milliót érő holmijaival. Ezt is, ahogyan a többit is, Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő vette észre.
Hadházy Ákos Facebook-posztja szerint Matolcsy Ádám feleségének, Nicole M.-nek legalább négy Hermès táskája van. Ezt az állítást a nő Instagram-oldaláról származó képek támasztják alá, amelyeket Hadházynak küldtek.
A képviselő kiemelte: Matolcsy Ádám feleségének, Nicole M.-nek a Hermès táskái között egy fekete, egy narancssárga, egy kék és egy rózsaszín Birkin vagy Kelly modell található, melyek értéke darabonként 6-9 millió forint. Hozzátette, hogy ezek a táskák a gyártó termékei között még nem számítanak a legdrágábbak közé.
A közvéleményt nem véletlenül foglalkoztatja Matolcsy Ádám és influenszer felesége vagyonának eredete, mivel idén tavasszal fény derült arra, hogy Matolcsy György, Ádám apjának, a korábbi jegybankelnöknek a regnálása alatt jelentős összegek tűntek el a Magyar Nemzeti Bankból (MNB) és annak környezetéből.
Az Állami Számvevőszék vizsgálata szerint százmilliárdos vagyonvesztés történt. A pénz egy része a Matolcsy Ádám nevével fémjelzett baráti-üzleti kör közelében landolt, méghozzá megrendelések díjaként vagy vagyonátmentés formájában. A számvevőszék, és később a Telex is arra a következtetésre jutott, hogy a Matolcsy-féle kör gyakorlatilag sajátként kezelte azokat a vagyonelemeket, amelyek hivatalosan az MNB PADME alapítványához tartoztak. Ennek egy kiemelkedő példája is napvilágot látott – írja a telex.hu.
(telex.hu)
Fotó: hvg.hu