Október 31-ig minden hónap első szombatján 10.00 és 16.00 óra megtekinthető a Szent István téri víztorony. Ezeken a napokon előzetes bejelentkezés nélkül, belépőjegy vásárlásával bárki megnézheti a híres építményt.
A Szent István téri víztorony a legelső vasbeton víztornyok egyike. Olyan sikeres alkotás, hogy a legkésőbbi építésben még évtizedekig szolgált mintaként. Ma a legidősebb, működő, vasbeton víztorony Magyarországon.
A víztoronyban a csodálatos mérnöki alkotás szépségein túl a szikvíz készítésével, a fizika történetével kapcsolatos kiállítások, festmények, rajzok, fotók, fotógráfiák tekinthetők meg, a kiállítószinten pedig Szeged panorámájában gyönyörködhetünk – szeptember 3-án, szombaton is.
Jegyárak: felnőtt: 700,- Ft/fő, nyugdíjas és diák: 500,- Ft/fő, 6 év alatt ingyenes. Jegyek a helyszínen vásárolhatók a nyitvatartási idő alatt.
Fotók: Frank Yvette





