A Szeged nyerte a bronzérmet a férfi kézilabda Magyar Kupában, mivel 34-26-ra legyőzte a NEKA-t a győri négyes döntő vasárnapi helyosztóján.
Eredmény, a 3. helyért:
ONE Veszprém HC-OTP Bank-PICK Szeged hetesekkel: 33-32 (29-29, 11-11)
Magyar Kupa, elődöntő, Győr, Audi Aréna, 4000 néző. Vezette: Bíró, Kiss.
ONE Veszprém HC: Corrales – Lenne 4, Remili 4/1, Adel 1, Elderaa, Hesham 6/1, Descat 1/1. Csere: Apelgren (kapus), Ligetvári, Pechmalbec 4, Elisson 10/6, Th. Petrus, Dodics, Martinovic 2, Zeine 1/1. Vezetőedző: Xavi Pascual.
OTP Bank-PICK Szeged: Mikler – Sostaric 10/4, Garciandia 4, Kalaras, Mackovsek 1, Jelinic 2/1, Kukics 2. Csere: Thulin (kapus), Smárason 3, Toto 1, Abelvik 2, Bánhidi 3, Szilágyi 2/2, Fazekas 1, Frimmel 1/1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Kiállítás: 4, ill. 10 perc
Hétméteres: 7/6, ill. 6/5
A 14. percig tudta tartani a lépést Bajnokok Ligája-negyeddöntős ellenfelével a Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata. Akkor 6-5 volt az állás, ám onnantól kezdve a csongrádiak és 3-0-s és egy 7-1-es sorozattal már a szünet előtt eldöntötték a meccset. A szünetben úgy vezetett 16-9-re a Szeged, hogy mindössze négy lövést rontott.
Egy újabb 4-0-s szériát követően a 47. percben volt először tíz gól a különbség a csapatok között, de a NEKA fiataljai nem adták fel, és egy 4-1-es, majd egy 3-0-s sorozattal a hajrában jelentősen csökkentették hátrányukat. A Szeged csupán hét lövést rontott az egész találkozón.
A csapatkapitány Bánhidi Bence kilenc, Jérémy Toto öt góllal, Tobias Thulin nyolc, Radvánszki Attila egy védéssel vette ki a részét a sikerből. A túloldalon a mezőny legjobbjának megválasztott Kardos Márton hétszer, Tóth Levente négyszer volt eredményes, Mikler Krisztiánnak hat védése volt.
később:
döntő: One Veszprém HC-MOL Tatabánya KC 17.00