A szegedi közgyűlés döntött az idei Pedagógus életműdíjasok soráról. A képviselők egyhangú szavazással ítélték oda az elismerést három kiemelkedő szegedi tanárnak, akik a mai közgyűlésen átvették díjaikat.
Pedagógus életműdíjban részesült:
- Szabó-Jernei Ilona, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzati Óvodák Igazgatóságának nyugalmazott tagintézmény-vezetőhelyettese;
- Mike János, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium nyugalmazott matematika-fizika szakos tanára;
- Stérné Varga Edit, a Szegedi Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola Weöres Sándor Általános Iskolájának nyugalmazott tanítója.
Az elismeréseket Botka László, Szeged polgármestere adta át, aki egyúttal köszönetet mondott a tanároknak azért az áldozatos munkáért, amit az elmúlt évtizedekben végeztek.
A pedagógusok ünnepélyes keretek között, a közgyűlés megkezdése előtt kapták meg díjaikat. Mindegyiküket egyesével méltatták.
Fotó: Frank Yvette


