Szeged, közgyűlés, városháza

Átadták a Pedagógus életműdíjakat Szegeden

Helyi hírek

A szegedi közgyűlés döntött az idei Pedagógus életműdíjasok soráról. A képviselők egyhangú szavazással ítélték oda az elismerést három kiemelkedő szegedi tanárnak, akik a mai közgyűlésen átvették díjaikat.

Pedagógus életműdíjban részesült:

  • Szabó-Jernei Ilona, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzati Óvodák Igazgatóságának nyugalmazott tagintézmény-vezetőhelyettese;
  • Mike János, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium nyugalmazott matematika-fizika szakos tanára;
  • Stérné Varga Edit, a Szegedi Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola Weöres Sándor Általános Iskolájának nyugalmazott tanítója.

Az elismeréseket Botka László, Szeged polgármestere adta át, aki egyúttal köszönetet mondott a tanároknak azért az áldozatos munkáért, amit az elmúlt évtizedekben végeztek.

A pedagógusok ünnepélyes keretek között, a közgyűlés megkezdése előtt kapták meg díjaikat. Mindegyiküket egyesével méltatták.

Fotó: Frank Yvette