CE Glass, üvegipar, üzem, ipar, gazdaság, gyártás

Bővíti kapacitását a szegedi-szatymazi üvegipari vállalkozás, a CE Glass

Európa Gazdaság Helyi hírek Ország

Uniós támogatással 4,8 milliárd forintos beruházással bővíti Szeged határában működő telephelyét és termelési kapacitását a nyílászárókhoz, belsőépítészeti megoldásokhoz, építőipari projektekhez síküveget készítő CE Glass 1989 Kft.

Varga Gusztáv ügyvezető a 2,4 milliárd forintos uniós támogatással megvalósuló beruházást bemutató szerdai sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, működni látszik a cég “válságban fejleszt, konjunktúrában felkészül” stratégiája. Már hagyományosnak mondható, hogy a vállalkozás a gazdasági nehézségek idején kezd jelentős fejlesztésekbe.

A vállalkozás eredményességének egyik kulcsa, hogy kiváló épületenergetikai termékeket gyárt. A CE Glass 1989 Kft. által készített két- és háromrétegű hőszigetelő üvegek energiatakarékossági megoldást jelentenek a vállalkozásoknak és a háztartásoknak – mondta a szakember az MTI-nek.

A növekvő kereslet kielégítése érdekében kezdett a cég történetének eddigi legnagyobb fejlesztésébe. A Green Business Ipari Parkban 8400 négyzetméteres csarnokot építenek és bővítik, fejlesztik gépparkjukat. A csarnokrészt megújuló energiaforrást alkalmazó technológiával szerelik fel, ezzel hozzájárulva a hosszú távú környezeti fenntarthatósághoz, miközben növelik a Szegeden indult vállalat értékét.

A CE Glass jelenleg a szomszédainkon túl Franciaországba, Spanyolországba és Németországba is exportál, a beruházásnak köszönhetően növelni tudják értékesítésüket, bővíthetik exportjukat.

Kormány Péter fejlesztési vezető a tervek szerint 2024 közepére megvalósuló beruházásról elmondta, a vállalkozás Közép-Európában egyedülálló innovatív technológiákat vezet be. A többi közt olyan automata szortírozó rendszert állítanak üzembe, amely a szabászasztalokat az egyéb megmunkálógépekkel összekötve az üveglapokat tárolja, a megrendeléseknek megfelelően összerendezi és érintésmentesen továbbítja. A megoldásnak köszönhetően jelentősen gyorsul a gyártás, csökken a lehetséges balesetek száma és a selejt aránya.

Hét új vákumos üvegmozgató berendezést vásárolnak, melyek az üveglapok továbbítását teszik biztonságosabbá. Olyan üvegszkenner-technológiát vezetnek be, mellyel automatikusan vizsgálható az üvegvastagság, a bevonatoldal, gyorsan kiszűrhetők a szabad szemmel nem látható anyagvastagsági és méretbeli hibák. Beszereznek egy automata léchajlító berendezést is, mellyel a kapacitásbővítés mellett a termékek energiahatékonysága tovább javítható – ismertette a fejlesztés részleteit a szakember.

Olyan minőségellenőrző eszközöket szereznek be, amelyek ipar 4.0-s elveknek megfelelő, élvonalbeli technológiai megoldásokkal működnek, mint például a szenzortechnológia vagy éppen a mesterséges intelligencia. Ezzel újabb lépést tesznek afelé, hogy egy „okos” üzemmé, a jövő gyárává fejlesszék üvegfeldolgozó bázisukat.

A fejlesztés a Magyar Multi Program – A kiemelkedő teljesítményű, valamint jelentős növekedési potenciállal rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása című, GINOP Plusz-1.1.1-21 kódszámú felhívás keretében valósul meg.

Fotók: Frank Yvette