Október 11-én, szombaton rendezik meg a Múzeumok Őszi Éjszakáját Szegeden. Ezen az estén nyit ki újra a közönségkedvenc arany látványtár, emellett Plüss professzor, a plüssológus várja az érdeklődőket és plüss állataikat a Móra-múzeumban. A Kass Galériában új kiállítás nyílik, valamint egész estés tárlatvezetésekkel és előadásokkal is készülnek összesen négy épületben.
Október 11-én, szombaton 18-23 óra között tartják a Múzeumok Őszi Éjszakáját Szegeden. A Móra Ferenc Múzeumban, a Fekete házban, a Vármúzeumban és a Kass Galériában is izgalmas programokkal várják a látogatókat.
A főépületben újra kinyit az arany látványtár, mely az elmúlt időszakban zárva tartott. A teremben igazi kuriózumnak számító arany kincseket láthatnak az érdeklődők: különböző ékszereket, pénzérméket és a különleges bronzkori arany lábvértet is. Ezen az estén lép szolgálatba Plüss professzor, a plüssológus: a természettudományi osztály kollégája várja majd a kis kedvenc plüssállatokat, melyeket szakértő módon „meghatároz”, majd érdekességeket is elárul róluk a látogatóknak. A kupolában az újrahasznosításé lesz a főszerep: arra ösztönzik a látogatókat, hogy vigyék magukkal sokat hordott, megunt ruháikat, melyek átalakításával kapcsolatban izgalmas ötleteket kaphatnak. Mindemellett előadásokat hallhatunk a fenntartható divatról, a nagyszéksósi aranyleletekről, a bronzkori arany lábvértről és avar kori fülbevalókról is.
A Kass Galériában új kiállítás nyílik ezen az estén: Kass János zenei és irodalmi ihletésű grafikai sorozatait láthatják az érdeklődők, valamint megemlékezést tartanak a művész barátainak, tisztelőinek részvételével.
A Fekete házban óránként indulnak a tárlatvezetések az „Ecsettel írt történelem” című tárlaton, míg a Vármúzeumban az „Utazz a múltba!” című kiállításon és a történeti látványtárban is várják a látogatókat.
Programok:
MÓRA FERENC MÚZEUM
Tárlatvezetések (18:30, 19:30, 20:30, 21:30):
- A titokzatos jégkorszak
- A jégkori ember
- Régi dolgok – A szögediség fundamentuma
- Folyónk és földje – Természettudományi kiállítás
- Móra Rengeteg – A zöld Móra
Raktárlátogatások (18:30, 19:30, 20:30, 21:30):
- Természettudományi látványtár
- Néprajzi látványtár
- Régészeti látványtár
- Újra nyitva az Arany látványtár! – „Minden, ami arany”
Közösségi tér (18:00–20:00):
- PLÜSS professzor, a plüssológus – Hozd magaddal kedvenc plüssállatodat és “meghatározzuk” neked, valamint érdekességeket is megtudhatsz róla!
Kupola (18:00–21:00):
- Divat a fenntarthatóság jegyében – Látogatóink saját sokat hordott, megunt ruháinak átalakításával kapcsolatban kaphatnak ötleteket.
- Továbbá inspirációt meríthetnek az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskola diákjainak ruháiból.
Előadások a könyvtárban:
- 18:30 Gyurkovics Réka: Hogyan lett ilyen gyors a divat? Bevezetés a fenntartható öltözködésbe
- 19:00 Löffler Zsuzsanna: A nagyszéksósi leletek története
- 19:30 Gyurka Orsolya: Harcosok talpig aranyban. Egy bronzkori lábvért története
- 20:00 Sztankovánszki Tibor: Az avar fülek csillogó kincsei – az arany fülbevalók
- Betekintés a kulisszák mögé (20:30 és 21:30): Érdekességek a múzeum könyvtárában
FEKETE HÁZ
Tárlatvezetések (18:30, 19:30, 20:30, 21:30):
- Ecsettel írt történelem – Madarász Viktor és lánya, Adeline művészete
KASS GALÉRIA
- Kass János zenei- és irodalmi ihletésű grafikai sorozatait bemutató kiállítás
- 19:00: Emlékezés Kass Jánosra a művész barátai és tisztelői részvételével
VÁRMÚZEUM
Tárlatvezetések (18:30, 19:30, 20:30, 21:30):
- Utazz a múltba! Szeged története, ahogy még nem láttad
- Történeti látványtári séta a Vár emeletén: 19:00 és 21:00
Jegyárak:
Felnőtt belépő: 3.990 Ft
Diák és nyugdíjas belépő: 2.990 Ft
A kedvezményes belépőjegyek érvényesek a Móra Ferenc Múzeumba, a kilátóra, a Fekete házba, a Kass Galériába és a Vármúzeumba is.
Jegyek elővételben október 6-tól a Móra Ferenc Múzeumban, valamint a rendezvény napján az összes kiállítóhelyen megvásárolhatóak.
(Móra Ferenc Múzeum közleménye)
Fotó: Frank Yvette