Szeged, épül, BYD, gyár, autógyár, gazdaság, ipar, építkezés

Csak jövőre kezdi meg a termelést a BYD szegedi gyára

Helyi hírek

Várhatóan 2026 második negyedévében (április-június) indulhat meg a BYD szegedi gyárának termelése, ami csúszást jelent a korábbi bejelentésekhez képest – írja a hvg.hu.

A hírt Stella Li, a BYD ügyvezető alelnöke közölte egy kínai sajtóeseményen a Bloomberg tudósítása szerint.

A bejelentés azt jelzi, hogy a kínai autógyártó üzeme később kezdi meg a tömegtermelést, mint ahogy korábban tervezték. A Világgazdaság emlékeztet, hogy Stella Li még szeptember elején is azt nyilatkozta, hogy a gyár még az idei év (2025) végéig beindul. Ezzel a nyilatkozatával még a Reuters azon értesülésére reagált, miszerint a BYD 2026-ra tolhatja az indulást, és a gyárat kezdetben kapacitása alatt üzemeltetné.

A két időpont azonban nem feltétlenül zárja ki egymást: lehetséges, hogy a BYD még az idei évben átadja az üzemet, és megkezdődik a tesztgyártás, ám a tényleges tömegtermelés csak 2026 második negyedévében indul el.

A magyar ipar – beleértve az autó- és akkugyártást – évek óta lejtmenetben van, az új nagyüzemek (BMW, BYD, CATL) indulása legalábbis megállíthatja a kibocsátás csökkenését. Minél később indulnak azonban ezek az üzemek (a CATL legújabban 2026 eleji indulást emleget), az ipari kibocsátásra és a gazdasági növekedésre gyakorolt pozitív hatásuk annál mérsékeltebb lesz – emeli ki a hvg.hu.

(hvg.hu)

Fotó: Frank Yvette