A kínai elektromosautó-gyártó állásbörzéje már nyitáskor is szép számú érdeklődőt vonzott a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal épületébe, ahol a szakértők a nap végéig várták a jelentkezőket, akik azt is elárulták, mely két tényező növeli leginkább az álláskeresők esélyeit a BYD-ba – számolt be róla a delmagyar.hu.
A rendezvényen fizikai és szellemi munkakörök iránt is sokan érdeklődtek, a legtöbbjüknek a magas fizetés és a stabil karrier ígérete volt vonzó.
Tapodi Máté, nemzetközi HR-specialista a delmagyar.hu-nak megerősítette, hogy a vállalat széles körben keres munkavállalókat – mérnököket, adminisztratív kollégákat, technikusokat, hegesztőket, villanyszerelőket, targoncásokat és operátorokat is –, de két jártasság különösen nagy előnynek számít az elbíráláskor. Az egyik az autóipari tapasztalat, illetve szakirányú végzettség. A másik pedig az angol nyelvtudás.
A HR-specialista hangsúlyozta, hogy a BYD dinamikusan fejlődő, nemzetközi vállalatként versenyképes bérezést kínál, a munkakörök pedig stabilak és a jövőbe mutatnak. A dolgozók egy olyan iparágban helyezkedhetnek el, amelynek jövője felfelé ível.
A börzén részt vevőknek, kortól, nemtől függetlenül, a helyszínen ki kellett tölteniük egy adatlapot, amelyben nyilatkozniuk kellett a végzettségükről, a tapasztalatukról és nyelvtudásukról. Ez alapján irányították őket az ideális gyáregységek (mint az összeszerelő, prés-, festő- és hegesztőüzem) asztalaihoz.
(delmagyar.hu)
Fotó: Frank Yvette











