Egy hektárnyi új erdővel zöldül Szeged az 502-es út mentén

Helyi hírek

Folytatódik a szegedi erdőtelepítési program: az 502-es út mellé, egy eddig gazdasági célra kijelölt területen hoznak létre új, egyhektáros erdősávot. A beruházás különlegessége, hogy a fásítást magánberuházók finanszírozzák, a területet pedig az önkormányzat ingyen kapja meg – írja a szeged.hu.

Szeged idén is kiemelt figyelmet fordít a város zöldítésére, amibe a gazdasági szereplőket is aktívan bevonják. Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester legutóbbi tájékoztatása szerint a jövő héten kerül a Közgyűlés elé az a két megállapodás, amely lehetővé teszi egy újabb erdőterület kialakítását.

A tervezett erdőtelepítés a Dorozsmai út, a dorozsmai vasútállomás és az 502-es út közötti háromszög alakú területen valósul meg. Ez a környék évtizedek óta gazdasági célú beépítésre van kijelölve, ahol jelenleg is több telephely, valamint a színház raktára és műhelye található. A terület többi részét a kormány korábban logisztikai fejlesztésekre jelölte ki az autóipari beruházásokhoz kapcsolódóan, így a következő években várhatóan intenzív beépülés kezdődik.

Az önkormányzat és a magántulajdonosok közötti egyezség értelmében:

  • A beruházók feladata a terület biztosítása és az erdő szakszerű telepítése.

  • A fásítás után az önkormányzat ingyen veszi át a terület tulajdonjogát.

  • A beruházók emellett közösen megépítenek egy ipari utat is, amely a telephelyek hátsó megközelítését teszi lehetővé.

A projekt nemcsak környezetvédelmi, hanem közlekedési szempontból is előnyös. Az új ipari út megépülésével várhatóan mérséklődik a Dorozsmai út forgalmi terhelése, mivel a nehézgépjárművek és a telephelyek forgalma az új útvonalon is közlekedhet majd.

A megállapodások véglegesítéséről a jövő heti közgyűlésen döntenek a képviselők.

(szeged.hu)

Fotó: illusztráció