Politika. Parlament. Országgyűlés. Fotó: Tuzson Bence hivatalos FB

Tuzson Bence szerint a miniszterek ártatlanok a Szőlő utcai javítóintézettel kapcsolatos büntetőügyben

Ország

A miniszterek ártatlanságához kétség nem fér a Szőlő utcai javítóintézettel kapcsolatos büntetőügyben – mondta Tuzson Bence igazságügyi miniszter az ügyről szóló vizsgálati jelentésének főbb megállapításait ismertetve, szerdán közzétett Facebook-videójában.

Tuzson Bence elmondta, hogy a kormány megbízásából jelentést készített a Szőlő utcai javítóintézettel kapcsolatos büntetőügyről, illetve az ahhoz kapcsolódóan a nyilvánosságban megjelent állításokról.

A vizsgálat egyértelműen megállapította, hogy ebben a büntetőügyben kiskorú sértett nem merült fel, továbbá minden alapot nélkülöző aljas rágalom az, hogy az ügyben politikus neve felmerült volna. A miniszterek ártatlanságához kétség nem fér – hangsúlyozta Tuzson Bence.

“Feltártuk, hogy az ügyhöz kapcsolódóan szervezett akció zajlik, ezt az események és a megszólalások sorrendje világosan mutatja. Az ügyben idegen titkosszolgálati szál is felmerült. Mindezek elhárítására a szükséges jogi lépéseket azonnali hatállyal megtesszük, illetve már megtettük. A jelentést pedig nyilvánosságra fogjuk hozni” – mondta az igazságügyi miniszter.

(MTI)

Fotó: Tuzson Bence hivatalos Facebook-oldala