Az Országos Mentőszolgálat hivatalos Facebook-oldalán osztotta meg azt a rövid beszélgetést, amit diszpécserük egy 4 éves kisfiúval folytatott, aki cukorbeteg édesanyjához hívott mentőt, miután észlelte, hogy anyja rosszul lett. A kisfiú mindvégig bátran követte a mentésirányító utasításait, míg a mentő a helyszínre nem ért. A család RTL Híradónak nyilatkozott tegnap a történtekről.
Hihetetlen lélekjelenlétről tett tanúbizonyságot az a kisfiú, aki megmentette cukorbeteg édesanyja életét, miután rosszul lett. A 4 éves nem esett pánikba: hívta a mentőket, követte a diszpécser utasításait, átment a szomszédba, jelezte, hogy baj van, és még a terepet is előkészítette a mentősöknek.
Az eset fél éve történt Budapesten, az Országos Mentőszolgálat azonban most hozta nyilvánosságra a beszélgetést. Filip Medárd, aki tegnap az RTL Híradónak részletesen elmesélte szüleivel együtt a történteket, azóta kétségkívül az ország hőse!
A kisfiú és a mentésirányító beszélgetése itt hallgatható meg újra.
(RTL Híradó)
Fotó: Országos Mentőszolgálat hivatalos Facebook-oldala