Újabb szakaszba lépett a Szabó Bence által feltárt ügy: a legfőbb ügyész feljelentésként értékelte a politikus írásbeli kérdését, és elrendelte a kivizsgálást a Tisza Pártot érintő állítólagos titkosszolgálati akciók kapcsán – számolt be róla Jámbor András hivatalos Facebook-oldalán.
A Központi Nyomozó Ügyészség (KNYÜ) kapta meg a feladatot, hogy járjon utána a Szabó Bence által felszínre hozott információknak. Az ügy előzménye, hogy a politikus írásbeli kérdéssel fordult a legfőbb ügyészhez, részletesen ismertetve azokat a manővereket, amelyek véleménye szerint a Tisza Párt működését próbálták titkosszolgálati eszközökkel befolyásolni vagy megfigyelni.
Feljelentésként kezelt kérdések
A legfőbb ügyész válaszában rögzítette, hogy a beadványban foglaltak alkalmasak arra, hogy büntetőeljárás keretében vizsgálják meg őket, így a kérdéseket hivatalból feljelentésként értékelték. Ez jelentős fordulat, hiszen így nem csupán politikai vitáról, hanem hivatalos nyomozati szakaszról beszélhetünk – számolt be róla Jámbor András.
„Tik-tak, katt-katt”
A bejelentés végén a politikus éles üzenetet küldött Rogán Antalnak is, jelezve, hogy az idő fogy, és a nyomozás eredményeként akár jogi konzekvenciákra (a „katt-katt” utalással a bilincsre) is számít.
Az ügy kimenetele meghatározó lehet a közeljövő politikai közhangulatára, hiszen a titkosszolgálati eszközök pártpolitikai célú felhasználásának vádja az egyik legsúlyosabb állítás a demokratikus intézményrendszerrel szemben.
(Jámbor András hivatalos Facebook-oldala)
Fotó: illusztráció