Szeged, SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium, Báthory, gimnázium, iskola, oktatás

Zöld utat adott az oktatási bizottság a pedagógus-teljesítményértékelés felfüggesztésének

Ország

Támogatta az Országgyűlés oktatási bizottsága a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerének (TÉR) felfüggesztését célzó javaslatot. A testület döntése értelmében a sokat vitatott rendszert ideiglenesen leállítják, miközben a nyár folyamán széles körű szakmai egyeztetés indul egy teljesen új modell kidolgozásáról.

A bizottság ülésén a képviselők 6 igen szavazattal, 2 tartózkodás mellett fogadták el az előterjesztést. A vitában elhangzottak alapján a döntéshozók egyetértettek abban, hogy a jelenlegi struktúra nem alkalmas a valós és igazságos pedagógusi teljesítmény mérésére, sőt, a gyakorlatban sok esetben inkább bizonytalanságot és szorongást keltett az érintettekben. A kritikusok szerint a rendszer átalakítása halaszthatatlanná vált.

A javaslat elfogadásával párhuzamosan hangsúlyozták, hogy az intézményvezetőknek a TÉR felfüggesztésének időszakában is megmarad a jogkörük és lehetőségük arra, hogy a kiemelkedő munkát végző pedagógusokat anyagi vagy egyéb elismerésben, jutalomban részesítsék.

Az oktatási tárca tájékoztatása szerint a cél egy olyan új értékelési rendszer megalapozása, amely nem adminisztratív terhet jelent, hanem a szakmai fejlődést támogatja, bizalmat épít és megerősíti a minőségi munkát. Az új koncepció kialakításába a szakmai és szakszervezeti szervezeteket is bevonják a következő hónapokban.

(MTI)

Fotó: Frank Yvette