Szegedi Járásbíróság

Kristállyal kereskedett egy férfi és egy nő Csongrád megyében – lebuktak és vádat emeltek ellenük

Rendőrség

A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival és nővel szemben, akik tavaly óta értékesítettek ismeretségi körükben drogot egy kistelepülésen.

A vádirat szerint a vádlottak 2024. év végétől rendszeresen adtak el tucatnyi fogyasztójuknak kristály fantázianéven ismert új pszichoaktív anyagot egy megyebeli kistelepülésen. Volt, hogy lakásfelújítási munkálatokért is kristállyal fizettek. A vádlottak egyikét a járőrük közúti igazoltatás alkalmával egy autó utasaként is ellenőrizték, tőle ekkor is foglaltak le drogot, valamint annak fogyasztásához használatához üvegpipát. A férfi lakásában tartott kutatás során a kiporciózáshoz használt mérleget és csomagolóanyagokat is felleltek.

A járási ügyészség a vádlottakat társtettességben elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntettével vádolja, bűnösségük kérdésében a Szegedi Járásbíróság fog dönteni.

(Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség)

Fotó: Frank Yvette