Till Tamás. Gyilkosság. Ügyészség. Fotó: Pexels

Közlekedési konfliktusba keveredett egy férfi Szegeden, vádat emeltek ellene

Rendőrség

A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki idén tavasszal egy közlekedési szituációból fakadó nézeteltérést intézett el a büntető törvénykönyvbe ütköző módon Szegeden.

A vádirat szerint a vádlott idén március 12-e éjjel a belvárosban autózott, amikor egy kereszteződésben egy autós nem adta meg neki az elsőbbséget. A szabálytalanságon felháborodva végigüldözte annak elkövetőjét a környező utcákon, addig, amíg az meg nem állt. Ekkor szorosan mellé parkolva előbb az ablakon keresztül kérte számon a sofőrt, majd odasétált a kocsijához, és annak ellenére, hogy a férfi bocsánatot kért tőle, lerúgta autója tükrét.

A járási ügyészség a vádemeléskor más ügyben letartóztatásban lévő vádlottal szemben garázdaság vétsége miatt emelt vádat. Vádiratában a vádlott felelősségének egyszerűsített eljárásban, büntetővégzéssel történő elbírálására tett indítványt.

A Szegedi Járásbíróság a terheltet a váddal egyezően bűnösnek mondta ki és büntetővégzésében vele szemben 300.000 Ft pénzbüntetést szabott ki, melyet az ügyészség tudomásul vett.

(Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség)

Fotó: illusztráció