Szabó Zsófi. Műsorvezető. Digitális Polgári Kör. Politika.

Szabó Zsófi lesz a „Digitális honfoglalás” című országos találkozó háziasszonya

Ország

Új Digitális Polgári Kör indult “Gazdálkodj okosan” néven, melynek alapítói között Szabó Zsófi műsorvezető is szerepel. A kezdeményezést Orbán Viktor miniszterelnök bízta Palóc Andréra, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivőjére, aki a projekt vezetője is egyben – írja a contextus.hu.

A Digitális Polgári Körök célja a kormányzati kommunikáció és a közösségi média felhasználók közötti párbeszéd erősítése, valamint a digitális honfoglalás jegyében a magyar érdekek képviselete az online térben. A “Gazdálkodj okosan” csoport a gazdasági témákra fókuszál. A kezdeményezés kapcsán többen csatlakoztak a körhöz, többek között Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter is.

Orbán Viktor nemrég a Digitális Polgári Körök online felületén bejelentette, hogy a szeptember 20-án megrendezendő, “Digitális honfoglalás” című országos találkozón Rákay Philip és Szabó Zsófi lesznek a műsorvezetők. A rendezvény a Digitális Polgári Körök tevékenységét hivatott népszerűsíteni.

„Sokan találgattátok, vajon ki lesz Rákay Philip társa szeptember 20-án, a Digitális Polgári Körök első országos találkozóján. Most lehull a lepel. A rendezvény másik házigazdája nem más, mint Szabó Zsófi, aki örömmel fogadta el a felkérésemet” – olvasható a miniszterelnök posztjában a Digitális Polgári Körök online felületén.

Emellett Szabó Zsófi csatlakozott nagykövetként a Női DPK-hoz is.

„Közösségünkben az indulás óta már sok fontos kérdés előkerült. Ki, milyen kihívásokkal találkozott a tanévkezdés kapcsán, ki mit gondol az online nyilvánosságról vagy épp az, hogy ki, hogy oldja meg a rendszeres sportolást. Nap mint nap megmutatjuk, hogy mi nők hogyan tudjuk közös értékeink mentén formálni Magyarország jövőjét” – osztotta meg közösségi oldalán Szentkirályi Alexandra.

(contextus.hu)

Fotó: archív